Aini

 

Jmenuji se Jarmila Sekaninová  a v tanečním světě orientálních tanečnic si říkám Aini, což v překladu znamená květina, rozbřesk, jaro... a myslím, že to přesně vystihuje mou duši. Tanci se věnuji již od útlého dětství, ale kouzlu orientu jsem naprosto propadla při své první návštěvě Egypta v roce 2009.  Okamžitě následovala má přihláška do kurzu orientálního tance... nejdříve studio Aysun, posléze taneční studio DELILA, kde jsem vytrvala až do roku 2013.

Orientální tanec mně učaroval nejen pro svou ladnost pohybů a smyslnost, ale hlavně pro svou eleganci, ženskost a v neposlední řadě pro své velmi dobré účinky na zdraví a sebevědomí ženy. Jsem přesvědčena, že každá žena si na orientálním tanci najde alespoň střípek z množství jeho kouzel.

Své taneční vzdělání jsem si postupně rozšiřovala na seminářích českých lektorek orientálního tance (Delila, Layla, Eglal, Badriyah, Shereen, Sahar, Katka Krejčová) a lektorů (David Katolický). V roce 2010 jsem absolvovala lektorský kurz  a začala tento tanec i vyučovat.

Tanec… slovo, které pro mě tolik znamená...
Je to pocit naprosté svobody, pocit, že jsem svá bez jakýchkoliv omezení, že své emoce mohu pustit tak, aby plynuly s hudbou, na kterou tančím a kterou mám ráda, pocit štěstí a radosti. Je to pro mě způsob relaxace, tak jako pro jiné běh, plavání, jízda na kole, četba… takže já tančím...

Na svých kurzech se snažím, aby takový pocit z tance měly i ostatní ženy. Aby tančily, byly svobodné, šťastné, aby spojily své já s hudbou a aby tančily srdcem. A mé srdce mě vede k druhům orientálního tance jako saidi, shaabi, tarab a španělsko-arabské tance.

zde se můžete přihlásit na kurz orientálních tanců s Aini

Creative leader

Mgr. Marie Benešová - Enola

enola@libertyolomouc.com

777 037 812